Fått i seg gelatin ukritisk

Spørsmål:

Hei! Jeg er født og oppvokst i norge, og har spist gelatin hele livet, som f.eks godteri,sjokolade, ost osv. Er det sant at disse innholder gelatin fra f.eks svin?Jeg har også hørt at mange typer sjampo, krem, omega3(møllers dobbel) innholder dette stoffet?

Jeg ber nå, og har akkurat begynt å forandre livet mitt nå, jeg har også giftet meg og hvor min kone er veldig skeptisk til dette. Hva kan vi gjøre med noe sånt, og med våre barn? Håper på et raskt svar.


 

Svar:

bism

I Allahs navn, den mest Barmhjertige, evig Nåderike.

Takk for din henvendelse.

Man må unngå å konsumere gelatin da det potensielt kan komme fra en animalsk kilde (som enten ikke er slaktet etter islamske forskrifter eller at dyret i seg selv er haram). Men om den er fremstilt av utelukkende ikke-animalske råvarer, er det bare å forsyne seg (når det eksempelvis står "(veg)" foran "gelatin")

Vennligst se et tidligere svar på spørsmål om gelatin på denne linken.

Har du fått i deg gelatin uten å undersøke dens innhold, bør du angre (gjøre tawba) og be Allah om tilgivelse. Mer om oppriktig anger kan leses her.

Og Allah vet best.

---

Wassalam
Najeeb Naz

Spørsmål & svar

  • Siste svar
  • Mest leste
  • Høyest rangert

See all..

Jan 29, 2008

Hvordan bes istikhara-bønnen ?

AoA,Jeg har hørt at man skal gjøre istikhara før en viktig avgjørelse. Hvordan gjør man…
Sep 28, 2007

Beskyttelse mot svart magi

Jeg trenger veiledning og råd når det gjelder beskyttelse mot mennesklig svart magi og…
Jun 05, 2008

Er all mat fra havet halal?

Salaam alekumEr alt i havet halal?for eks,hval,krabbe,cahmpi,reker,blåkjell.noen sier at…

See all..

See all..

София plus.google.com/102831918332158008841 EMSIEN-3